Bulut Özel Eğitim

Eğitimlerimiz

Dil ve Konuşma Güçlüğü Eğitim Programı

dil-ve-konusma-guclugu-egitim-programi.jpg

Dil ve konuşma eksiklikleri, bir tıbbi sebeple olabileceği gibi bir sebebi olmadan veya var olan bir engelin yanında seyrederek yaşanabilir. Örneğin işitme engelli, zihinsel engelli, otizmli, özel öğrenme güçlüğü yaşayan bireylerde dil ve konuşma geriliği de yaşanmaktadır.

Bulut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak kekemelik, afazi, yarık dudak damak kaynaklı bozukluklar, motor konuşma bozukluklarına hazırladığımız özel eğitim programları ile destek olmaktayız.

Eskişehir dil ve konuşma terapisi merkezi olarak farklı seviyelerde konuşma ve sesletim bozukluklarına özel müdahale programları oluşturmaktayız. 

Artikülasyon, konuşma için gerekli organların (dil,diş,damak,dudak) düzenli ve belirli bir dizgeye uyarak gerçekleştirdiği hareketler ile konuşma seslerinin üretilmesidir. 

Artikülasyon (sesletim) bozukluğu bireyin belirli sesleri üretmekte güçlük çekmesi veya yanlış üretilmesidir. Konuşmanın anlaşılırlığını düşürmektedir. 

Artikülasyon Problemleri; konuşma organlarındaki yapısal anomalilere, işitme engeline, nörofizyolojik işlev yetersizliğine bağlı olarak gelişebileceği gibi yanlış öğrenmelere bağlı da görülebilmektedir.

Artikülasyon problemleri dil ve konuşma terapisti tarafından bireyin yaşı ve gelişimi göz önünde bulundurularak değerlendirilmeli, konuşma seslerindeki üretim hatalarının nedenine uygun müdahale programı hazırlanmalıdır.

Saruhan Web Ajans